Nowości, tendencje, analizy, opinie

Baterie Varta w asortymencie Kolportera Service

29 Paź 2010 | opublikował | Kategoria: Artykuły przemysłowe i spożywcze, Najnowsze

Kolporter Service, jeden z największych dystrybutorów artykułów FMCG, rozszerzył asortyment o baterie Varta.

– Baterie należą do grupy produktów zwanych „generatorami zysków”, dlatego powinny się znaleźć w każdym sklepie – stwierdza Krzysztof Żądło, dyrektor handlowy Kolportera Service, jednego z największych dystrybutorów produktów FMCG w Polsce. – Podpisując umowę z Vartą rozszerzyliśmy nasz asortyment o 10 indeksów, głównie o baterie alkaliczne, które już praktycznie wyparły z rynku tradycyjne, cynkowo-węglowe. W umowie podpisanej z Vartą do końca przyszłego roku mamy zagwarantowanych co najmniej 10 promocji dla detalistów, których zaopatrujemy.

– Kolporter Service jest w gronie naszych głównych partnerów. Potencjał tej firmy umożliwia dotarcie z naszymi produktami do maksymalnie dużej liczby odbiorców  – mówi Katarzyna Białek, menadżer kategorii z firmy Varta. – Dzięki optymalnie zlokalizowanej na terenie całego kraju sieci dystrybucji, Kolporter Service pod względem wartości sprzedaży baterii zajmuje czołowe miejsce pośród dystrybutorów operujących na rynku handlu tradycyjnego (sklepy i kioski). 

Z danych statystycznych dotyczących detalicznego handlu bateriami w Polsce wynika, że udział tradycyjnego kanału dystrybucji w sprzedaży tej kategorii produktów stanowi prawie 70 procent całości obrotu tym asortymentem. Kolporter Service ma w swojej ofercie także baterie Philips, GP i Energizer. Najwyższa sprzedaż tego asortymentu występuje w okresie jesienno-zimowym i przed wakacjami. Pierwszy wzrost związany jest z częstszym użyciem latarek oraz zakupami prezentów, którymi są m.in. zabawki zasilane bateriami. Skok obrotów przed wakacjami wiąże się z przygotowaniami do wyjazdów na kempingi, biwaki, obozy (np. jako dodatkowe źródło zasilania sprzętu muzycznego czy fotograficznego).

Tagi: , ,

Dodaj komentarz