Nowości, tendencje, analizy, opinie

Bestsellery i poradniki w ofercie Kolportera

16 Paź 2012 | opublikował | Kategoria: Najnowsze, Tendencje

Rozszerza się liczba należących do sieci Kolportera punktów handlowych, w których sprzedawane są książki. Obecnie tytuły książkowe znajdują się w ofercie blisko dwustu punktów, z czego połowa to salony Top-Press, a połowa – saloniki prasowe.

Departament Sieci Własnej Kolportera wprowadził książki do swojej sieci w grudniu 2011 r. Bestsellery, poradniki, romanse czy mapy samochodowe mogli najpierw kupić klienci 85 salonów Top-Press. Wkrótce okazało się, że zainteresowanie jest na tyle duże, że trzeba powiększyć liczbę punktów sprzedaży. – Dlatego sukcesywnie zaczęliśmy wprowadzać książki również do tych saloników prasowych, które dysponują odpowiednią powierzchnią, umożliwiającą ustawienie stojaków na książki lub regałów multimedialnych – mówi Urszula Jurkowska-Stępień z Departamentu Sieci Własnej Kolportera. – To było dobre posunięcie, sprzedaż książek, liczona miesiąc do miesiąca, od grudnia systematycznie wzrasta, nawet o kilkadziesiąt procent.

Kolporter ma podpisaną umowę z Platonem – dużą firmą dystrybuującą książki, a także z wydawnictwem G+J Polska. W salonikach i Top-Pressach można znaleźć dostarczane przez Platona tytuły z tak znanych wydawnictw, jak Świat Książki, Rebis, W.A.B., Znak, Prószyński i S-ka, Wydawnictwo Literackie, Sonia Draga czy Ameet, którego książeczki dla dzieci w 60 salonikach są sprzedawane ze specjalnych ekspozytorów.

Każdego miesiąca oferta książkowa jest aktualizowana i uzupełniania, ponadto kilka wybranych tytułów sprzedawanych jest w promocyjnej cenie.

Książkowy Top 10 w salonikach prasowych Kolportera

(wrzesień 2012)

1. Nora Roberts, „Zagraj ze mną”

2. Diana Palmer, „W czułych objęciach”

3. Corinne Hofmann , „Biała Masajka”

4. Paulo Coelho, „Pielgrzym”

5. Jasvinder Sanghera , „Córki hańby”

6. Stephen King, „Nocna zmiana”

7. Cathy Glass, „Najsmutniejsze dziecko”

8. Shy Keenan, „Zniszczone dzieciństwo”

9. Stephen King, „Wielki marsz”

10. Valerie Tasso, „Dziennik nimfomanki”

Pełna wersja artykułu w miesięczniku „Nasz Kolporter” nr 10/2012

Tagi: , ,

Dodaj komentarz