Nowości, tendencje, analizy, opinie

Konkurs z Misiem Haribo

15 Paź 2010 | opublikował | Kategoria: Najnowsze

Rozpoczęła się jesienna edycja Akademii Misia Haribo. To kolejny – VIII konkurs w ramach Akademii, tym razem pod nazwą Filharmonia Misia Haribo. Konkurs jest skierowany do wychowawców przedszkolnych i ich podopiecznych w całej Polsce.

W ramach Filharmonii Misia Haribo wychowawcy przedszkolni zostaną poproszeni o przeprowadzenie zajęć dydaktycznych, których celem jest zaznajomienie dzieci ze światem dźwięków i muzyki. Na całość zadania konkursowego składa się stworzenie przez dzieci prostych instrumentów muzycznych z dostępnych powszechnie przedmiotów, skomponowanie wraz z dziećmi etiudy dźwiękowej z wykorzystaniem przygotowanych własnoręcznie instrumentów oraz późniejsze przedstawienie efektów wspólnej pracy w formie reportażu. Dzięki udziałowi w konkursie wychowawcy przedszkolni mogą w ciekawy sposób poszerzać wiedzę najmłodszych i pokazać, że nauka może być również zabawą.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 22 listopada 2010 r. Jury Akademii Misia Haribo wyłoni zwycięzców na podstawie atrakcyjności, oryginalności oraz pomysłowości nadesłanych reportaży. Przy ocenie prac pod uwagę będą brane również walory edukacyjne, zaangażowanie uczniów oraz efekt końcowy przeprowadzonego zadania. Laureatów konkursu poznamy już 30 listopada.

Na autorów zwycięskich reportaży czekają atrakcyjne nagrody, w tym pianino cyfrowe, zestawy instrumentów perkusyjnych, materiały edukacyjne, zestawy książek i czasopism dla dzieci. Każde przedszkole, które weźmie udział w konkursie otrzyma dyplom Akademii Misia Haribo. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.haribo.com w dziale Akademii Misia Haribo, w zakładce dla przedszkoli.

Źródło: Haribo

Tagi: ,

Dodaj komentarz