Nowości, tendencje, analizy, opinie

Świąteczna oferta od listopada

3 Gru 2013 | opublikował | Kategoria: Artykuły przemysłowe i spożywcze, Najnowsze, Tendencje

oferta swieta

Boże Narodzenie kojarzy nam się z wigilijną wieczerzą, rodzinną atmosferą i prezentami pod choinką. Polacy uwielbiają to święto i dlatego nie szczędzą środków na ich przygotowanie. Grudzień jest wymarzonym miesiącem dla wszystkich handlowców. I choć mają oni o wiele więcej pracy czekają na ten okres z utęsknieniem.

W sklepach akcenty świąteczne pojawiają się już na początku listopada, a nawet… pod koniec października. Przedwczesne oznaki nadchodzących świąt są głównie widoczne w wielkich hipermarketach, które jako pierwsze eksponują produkty na święta. W połowie listopada świąteczny asortyment króluje już we wszystkich sklepach. Szczególnie jest to widoczne na półkach z zabawkami i słodyczami. Wachlarz tych produktów eksponowany jest wcześniej ze względu na Mikołajki, które przede wszystkim przez dzieci, świętowane są 6 grudnia. Na półkach można zobaczyć bardzo dużą ilość zabawek, gadżetów związanych z bajką cieszącą się akurat największą popularnością, ale także słodyczy w świątecznych opakowaniach lub limitowanych edycjach – np. czekoladowe Mikołaje, dzwoneczki czy gwiazdki.

– Już w listopadzie klienci zaczynają rozglądać się za produktami, które mogą być mikołajkowym czy świątecznym prezentem. Jako dodatki do upominków idealnie sprawdzają się słodycze i dlatego one cieszą się największą popularnością klientów. Widać to szczególnie w wynikach sprzedaży, bowiem co roku odnotowujemy bardzo duży wzrost w porównaniu z innymi miesiącami – mówi Ilona Piotrowska z krakowskiego sklepu spożywczego, któremu Kolporter dostarcza prasę. – Klienci bardzo chętnie kupują produkty w świątecznych opakowaniach. Oprócz tradycyjnych Mikołajów z czekolady świetnie sprzedają się bombonierki, ptasie mleczka i tabliczki czekolady ze świątecznymi akcentami na opakowaniach.

Jednak nie tylko opakowaniem producenci kuszą i przyciągają klientów. Co roku producenci wypuszczają na rynek limitowane edycje swoich produktów, np. w świątecznych smakach. Na półkach można znaleźć czekoladę piernikową, marcepanową, imbirową, śliwkową, pomarańczową czy z jabłkiem i rozgrzewającym cynamonem. Dostępne są także „mieszanki na choinkę” – zazwyczaj są to cukierki czekoladowe, które można powiesić jako ozdoby na choince. Sprzedaż słodyczy świetnie utrzymuje się aż do 24 grudnia. Wiele z nich sprzedaje się zresztą dopiero w Wigilię.

Dodajmy, że duży wybór czekoladowych produktów, również w świątecznych opakowaniach, znajduje się ofercie dystrybucyjnej Kolportera.

Artykuł w pełnej wersji jest dostępny w miesięczniku „Nasz Kolporter” (grudzień 2013)

Tagi:

Dodaj komentarz